اخبار تکنولوژی

تشخیص زودهنگام دیابت با تکنولوژی صوتی و هوش مصنوعی: ادغامی مؤثر

تشخیص زودهنگام دیابت با تکنولوژی صوتی و هوش مصنوعی: ادغامی مؤثر

گزارشی از آخرین پیشرفت‌ها در زمینه تشخیص زودهنگام بیماری‌ها نشان می‌دهد که استفاده از هوش مصنوعی و ضبط صدا می‌تواند یک روش مؤثر در درمان بیماری‌ها باشد. مطالعات اخیر توسط کارشناسان شرکت Klick Labs نشان داده است که با ترکیب این دو تکنولوژی می‌توان گام مهمی به سمت تشخیص اولیه دیابت برداشت.

در این مطالعه، به جز داده‌های معمولی سلامتی افراد مانند جنسیت، قد و وزن، سن، از صداهای آنها نیز به عنوان یک عنصر دیگر در مدل هوش مصنوعی اضافه شد. این ادغام امکان تشخیص دیابت نوع ۲ در افراد را فراهم کرد و مدل مذکور توانست با دقت ۸۹ درصد در مورد زنان و ۸۶ درصد در مورد مردان تشخیص دهد.

جیسی کافمن، یکی از پژوهشگران این مطالعه و نویسنده مقاله مرتبط، اظهار داشته که در تحقیقات اخیر مشخص شده است که افراد بدون دیابت و افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ دارای تفاوت‌های صوتی معنی‌داری هستند. این روش علاوه بر تشخیص فردی، قابلیت استفاده گسترده‌تری را به عنوان یک ابزار غربالگری در جامعه نیز داراست. همچنین، نسبت به روش‌های کنونی، استفاده از فناوری‌های صوتی می‌تواند مشکلات زیادی را حل کند و علاوه بر کاهش هزینه، زمان و انجام مسافرت‌های زیاد مربوط به تشخیص دیابت را نیز فراهم کند.

 

بیشتر بخوانید:

تبلیغات

بهترین ربات‌های هوش مصنوعی کدامند؟

یادگیری ماشین (Machine Learning) چیست

تکنولوژی هاي جديد دنيا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا