اخبار تکنولوژی

گوگل اولین به‌روزرسانی امنیتی اندروید ۱۴ را برای گوشی‌های خانواده‌ی پیکسل منتشر کرد

گوگل اولین به‌روزرسانی امنیتی اندروید ۱۴ را برای گوشی‌های خانواده‌ی پیکسل منتشر کرد

گوگل اولین پچ امنیتی اندروید ۱۴ از زمان انتشار این سیستم‌عامل را برای پیکسل منتشر کرد. فهرست مدل‌هایی از گوشی‌های گوگل که این به‌روزرسانی را دریافت کرده‌اند شامل پیکسل 4a، پیکسل 5، پیکسل 5a، پیکسل 6، پیکسل 6 پرو، پیکسل 6a، پیکسل 7، پیکسل 7 پرو، پیکسل 7a، پیکسل تبلت، پیکسل فولد، پیکسل 8 و پیکسل 8 پرو می‌شود.

بر اساس بیانیه‌ی گوگل، پچ امنیتی ماه نوامبر در مجموع ۳۹ آسیب‌پذیری امنیتی اندروید ۱۴ را برطرف می‌کند. این آسیب‌پذیری‌ها می‌توانستند منجر به دسترسی غیرمجاز به دستگاه، سرقت اطلاعات شخصی یا اجرای کدهای مخرب شوند.

در فهرست گوگل همچنین هشت مشکل امنیتی برطرف‌شده‌ی دیگر در کنار اصلاحاتی در زمینه‌ی نمایشگر، رابط کاربری، گرافیک و NFC دیده می‌شود.

گوشی پیکسل 5 با اینکه آخرین به‌روزرسانی امنیتی تضمین‌شده‌ی خود را در ماه اکتبر (مهر و آبان) دریافت کرد، اما همچنان در این لیست حضور دارد. بر اساس گفته‌ی گوگل، این به‌روزرسانی تا ماه نوامبر (آبان و آذر) برای گوشی پیکسل 4a منتشر نمی‌شود. این گوشی یک به‌روزرسانی دیگر اندروید ۱۳ را هم دریافت خواهد کرد.

جزئیات بیشتر در مورد این به‌روز‎‌رسانی

برطرف‌سازی ۳۹ آسیب‌پذیری امنیتی اندروید ۱۴ از درجه‌ی زیاد تا بحرانی: این آسیب‌پذیری‌ها می‌توانستند منجر به موارد زیر شوند:

تبلیغات
  • دسترسی غیرمجاز به دستگاه
  • سرقت اطلاعات شخصی
  • اجرای کدهای مخرب

اصلاحاتی در زمینه‌ی نمایشگر، رابط کاربری، گرافیک و NFC: این اصلاحات می‌توانند عملکرد و پایداری گوشی‌های پیکسل را بهبود بخشند.

آخرین به‌روزرسانی امنیتی برای پیکسل 5: این به‌روزرسانی شامل اصلاحاتی برای مشکلاتی است که باعث می‌شدند گوشی پیکسل ۵ به‌طور ناگهانی خاموش شود یا عملکرد آن کند شود.

آینده‌ی به‌روزرسانی‌های امنیتی اندروید ۱۴: گوگل متعهد شده است که به‌روزرسانی‌های امنیتی اندروید ۱۴ را تا سه سال پس از انتشار آن برای گوشی‌های پیکسل منتشر کند.

بیشتر بخوانید:

فناوری چیست

تکنولوژی هاي جديد دنيا

کاربرد اینترنت اشیا در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا