اخبار تکنولوژی

“آزمایش PRIME Neuralink: امید به بازگشت استقلال برای افراد فلج 4 اندام

آزمایش PRIME Neuralink: امید به بازگشت استقلال برای افراد فلج 4 اندام

شرکت نورالینک به عنوان یکی از پیشروهای توسعه رابط مغزی-کامپیوتری با انتشار خبری مهم اعلام کرده است که مرحله اول مطالعه بالینی PRIME (که مخفف Precise Robotically Implanted Brain-Computer Interface است) برای ارزیابی ایمنی دستگاه پیشرفته و بی‌سیم رابط مغزی-کامپیوتری آنها (BCI) آغاز شده است. این مطالعه با هدف ارزیابی عملکرد ابتدایی دستگاه‌های القایی (N1) و روبات جراحی (R1) و همچنین امنیت کاربرد اولیه BCI جهت امکان کنترل دستگاه‌های خارجی با افکار برای افراد مبتلا به فلج چهار اندام انجام می‌شود.

در طی این مطالعه، ربات R1 برای قرار دادن نخ‌های فوق‌العاده نازک و انعطاف‌پذیر دستگاه N1 در منطقه‌ای از مغز که کنترل تصمیمات حرکتی را دارد، استفاده خواهد شد. پس از قرارگیری در مکان، دستگاه N1 ظاهری زیبا دارد و قرار است سیگنال‌های مغزی را به صورت بی‌سیم به یک اپلیکیشن منتقل کرده و اندیشه‌های حرکتی را رمزگشایی کند. هدف اولیه این BCI امکان کنترل کرسر یا صفحه کلید کامپیوتر با استفاده از اندیشه‌های افراد، بدون نیاز به دست‌زدن است.

مطالعه PRIME تحت مجوز از سازمان غذا و داروها (FDA) در مه 2023 انجام می‌شود و یک گام مهم در مأموریت Neuralink برای ایجاد رابط مغزی عمومی جهت بازگرداندن استقلال به افراد با نیازهای پزشکی بی‌پاسخ است. افرادی که به دلیل آسیب نخاعی شقیقه یا بیماری ALS فلج چهار اندام دارند ممکن است برای شرکت در این آزمایش واجد شرایط باشند.

همچنین، افراد علاقه‌مند به شرکت در مطالعات بالینی فعلی و آتی شرکت Neuralink می‌توانند به عنوان شرکت‌کننده در ثبت‌نام بیماران آنها عضو شوند.

بیشتر بخوانید:اینترنت اشیا در پزشکی (IOMT)

تبلیغات

منبع: neuralink

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا