اخبار تکنولوژی

تحقق هوش مصنوعی انسان‌گونه: پیش‌بینی شین لگ برای سال 2028

تحقق هوش مصنوعی انسان‌گونه: پیش‌بینی شین لگ برای سال 2028

شین لگ، هم‌بنیانگذار آزمایشگاه هوش مصنوعی DeepMind در گوگل، به اعتقاد دارد که اگر آموزش هوش مصنوعی با استفاده از داده‌های کلان انجام شود، احتمالاً به هوشمندی انسان‌ها (AGI) دست پیدا خواهیم کرد.

بیش از ده سال پیش، او پیش‌بینی کرد که تا سال 2028، هوش مصنوعی با احتمال 50 درصد به AGI خواهد رسید و همچنان به این پیش‌بینی پایبند است.

سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI، نیز در تلاش است تا هوش مصنوعی جامع را توسعه دهد که بتواند مانند انسان‌ها به انجام کارهای فکری پرداخته و مسائل پیچیده را حل کند.

با این حال، تحقق AGI یک مسئله پیچیده و نیازمند بررسی و تحقیق بیشتری است.

شین لگ به اصولی که در کتاب “عصر ماشین‌های معنوی” نوشته‌شده است اعتقاد دارد و این کتاب پیش‌بینی می‌کند که با پیشرفت محاسبات و افزایش حجم داده‌ها، می‌توان به هوش مصنوعی انسان‌ها دست یافت.

تبلیغات

با توجه به پیشرفت‌های اخیر، مانند توسعه روش‌های یادگیری عمیق که به ماشین‌ها امکان می‌دهد مشابه مغز انسان فکر کنند و داده‌ها را پردازش کنند، لگ به نظر می‌آید که تحقق هوش مصنوعی انسانی ممکن است در دهه‌های آینده باشد.

او تأکید می‌کند که برای تحقق AGI، تعاریف آن به تعاریف هوش انسانی مرتبط هستند و این موضوع به دلیل پیچیدگی تفکر انسانی توسط آزمون‌های دقیق تست نمی‌شود.

به عبارت دیگر، اصلی‌ترین چالش در تحقق AGI، توانایی یک مدل هوش مصنوعی در انجام کارهای متنوع و چالش‌برانگیز است. برای تحقق این هدف، توسعه مدل‌های زبانی بزرگ مانند GPT-4 نیاز به توانایی مقیاس‌پذیری دارد.

از این رو، پژوهشگران و شرکت‌های هوش مصنوعی در تلاشند تا تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای را برای ساخت مدل‌های هوش مصنوعی بزرگ‌تر و قوی‌تر توسعه دهند.

بیشتر بخوانید:

بهترین ربات‌های هوش مصنوعی کدامند؟

تکنولوژی هاي جديد دنيا

هوش مصنوعی چیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا