اخبار تکنولوژی

برنامه HP Smart به طور خودکار در ویندوز نصب می شود

برنامه HP Smart به طور خودکار در ویندوز نصب می شود

گزارش های متعددی از نصب خودکار برنامه HP Smart در ویندوز منتشر شده است. این برنامه به طور معمول برای مدیریت چاپگرهای HP استفاده می شود، اما در گزارش های اخیر، کاربرانی که هیچ دستگاه HP ای به کامپیوتر خود متصل نکرده بودند، نیز این برنامه را مشاهده کرده اند.

بر اساس گزارش ها، این برنامه به طور خودکار در تمام نسخه های ویندوزی که از مایکروسافت استور استفاده می کنند، نصب شده است. این شامل ویندوز 10، ویندوز 11 و حتی ویندوز 10 در ماشین های مجازی نیز می شود.

مایکروسافت از گزارش های مربوط به نصب خودکار این برنامه آگاه است و در حال بررسی این موضوع است. این شرکت احتمال می دهد که این مشکل ممکن است ناشی از خطاهای مرتبط با ویژگی آپدیت ویندوز باشد.

حذف برنامه HP Smart به سادگی حذف هر برنامه دیگری از ویندوز است. این برنامه نرم افزاری رسمی محسوب می شود، اما نصب خودکار آن بدون رضایت کاربران، نگرانی هایی را ایجاد کرده است.

برخی از کاربران نگران این هستند که این برنامه ممکن است برای جمع آوری داده ها یا اهداف دیگر از آنها سوء استفاده کند. مایکروسافت هنوز اطلاعاتی در مورد ماهیت برنامه HP Smart یا اینکه چرا به طور خودکار در ویندوز نصب می شود، ارائه نکرده است.

تبلیغات

در اینجا خلاصه ای از گزارش های مربوط به نصب خودکار برنامه HP Smart آورده شده است:

  • یک کاربر در وب سایت Reddit گزارش داد که برنامه HP Smart پس از نصب آپدیت ویندوز 11 در لپ تاپ او ظاهر شد. این کاربر هیچ دستگاه HP ای به کامپیوتر خود متصل نکرده بود.
  • گزارش دیگری نشان داد که برنامه HP Smart به طور خودکار روی لپ تاپ لنوو با ویندوز 10 نصب شده است. این کاربر نیز هیچ دستگاه HP ای به کامپیوتر خود متصل نکرده بود.
  • گزارش سوم نشان داد که برنامه HP Smart به طور خودکار روی ماشین مجازی دارای ویندوز 11 متصل به حساب کاربری مایکروسافت نصب شده است. این کاربر نیز هیچ دستگاه HP ای به کامپیوتر خود متصل نکرده بود.

مایکروسافت هنوز اطلاعاتی در مورد اینکه چرا این برنامه به طور خودکار در ویندوز نصب می شود، ارائه نکرده است. این شرکت همچنین اعلام نکرده است که آیا قصد دارد این مشکل را برطرف کند یا خیر.

بیشتر بخوانید:

فناوری چیست

راهنمای خرید تبلت ویندوزی

بهترین ساعت‌های هوشمند با قابلیت مکالمه کدامند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا