اخبار تکنولوژی

AMD در بازار پردازنده‌ها سهم بیشتری از آن خود کرد

شرکت AMD اعلام کرد که سهم بازار خود را در دسکتاپ، لپ‌تاپ و سرور در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۳ افزایش داده است.

AMD در بازار پردازنده‌ها سهم بیشتری از آن خود کرد

شرکت AMD در گزارشی که اخیراً منتشر کرده است، اعلام کرد که سهم بازار پردازنده‌های خود را در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۳ نسبت به سال گذشته افزایش داده است.

بر اساس این گزارش، سهم پردازنده‌های AMD در بازار دسکتاپ به ۱۹٫۲ درصد رسیده که نسبت به سال گذشته ۵٫۳ درصد افزایش داشته است. در بازار لپ‌تاپ نیز سهم AMD به ۱۹٫۵ درصد رسیده که نسبت به سال گذشته ۳٫۸ درصد افزایش داشته است. در بازار سرور نیز سهم AMD به ۲۳٫۴ درصد رسیده که نسبت به سال گذشته ۵٫۹ درصد افزایش داشته است.

این افزایش سهم بازار AMD به دلیل عرضه‌ی پردازنده‌های جدید این شرکت، از جمله سری Ryzen 7000 و EPYC است. پردازنده‌های Ryzen 7000 که در ماه می‌۲۰۲۳ عرضه شدند، از سوکت AM5 و رم DDR5 پشتیبانی می‌کنند و برای استفاده از آنها نیاز به مادربرد و رم جدید است. این امر باعث شده است که کاربران برای ارتقاء به پردازنده‌های جدید AMD، هزینه بیشتری را متحمل شوند.

در مقابل، پردازنده‌های نسل ۱۳ و ۱۴ اینتل هنوز هم از سوکت LGA 1700 و رم DDR4 و DDR5 پشتیبانی می‌کنند و برای استفاده از آنها نیاز به مادربرد و رم جدید نیست. این امر باعث شده است که کاربران برای ارتقاء به پردازنده‌های جدید اینتل، هزینه کمتری را متحمل شوند.

بازار جهانی کامپیوتر نیز در چند ماه گذشته روند صعودی داشته است و انتظار می‌رود این روند در ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۳ نیز ادامه داشته باشد. این امر می‌تواند خبر خوبی برای تولیدکنندگان پردازنده مانند AMD و اینتل باشد.

بیشتر بخوانید:

تکنولوژی‌های جدید شبکه‌های کامپیوتری

تکنولوژی هاي جديد دنيا

فناوری چیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا