اخبار تکنولوژی

قطعی‌های پراکنده ChatGPT ناشی از حمله DDoS

قطعی‌های پراکنده ChatGPT ناشی از حمله DDoS

چت‌بات‌های هوش مصنوعی OpenAI و Anthropic در ۲۴ ساعت گذشته با قطعی‌های پراکنده مواجه شدند. این قطعی‌ها باعث شد که تعداد زیادی از کاربران هنگام تلاش برای دسترسی به این سرویس‌ها با پیامی مبنی‌بر محدودیت ظرفیت مواجه شوند.

OpenAI اخیراً در اولین کنفرانس توسعه‌دهندگانش، از ویژگی‌های جدیدی پرده برداشت. سم آلتمن، مدیرعامل این شرکت، در ابتدا استقبال فراتر از حد انتظار را به‌عنوان دلیل قطعی‌های ChatGPT اعلام کرد.

استارتاپ OpenAI روز گذشته اعلام کرد مشکل قطعی ChatGPT برطرف شده اما در صفحه‌ی گزارش رویداد خود اطلاعات جدیدی ارائه داده که نشان می‌دهد چت‌بات و API آن با قطعی‌های دوره‌ای مواجه شده‌اند.

سازنده‌ی ChatGPT در جدیدترین به‌روزرسانی خود اعلام کرد قطعی‌های مداوم به‌دلیل ترافیک غیرعادی رخ داده که شبیه‌به حمله DDoS است. هکرها در این نوع حمله‌ها برای از کارانداختن سرویس‌های آنلاین، درخواست‌های بسیار زیادی به سرورهای آن‌ها ارسال می‌کنند.

OpenAI هیچ اطلاعات دیگری درمورد حمله‌های DDoS به ChatGPT و سرویس‌های توسعه‌دهندگان این چت‌بات ارائه نداد. گروه هکری معروف Anonymous مسئولیت حمله به سرورهای OpenAI را برعهده گرفته است.

آنتروپیک، رقیب OpenAI، نیز روز گذشته با مشکل قطعی چت‌بات هوش مصنوعی خود موسوم‌به Claude مواجه شد. به‌گزارش CNBC، آنتروپیک تأیید کرده که دلیل عدم سرویس‌دهی پایدار Claude، محدودیت‌های غیرمنتظره در ظرفیت پاسخ‌دهی این چت‌بات است.

هنوز مشخص نیست که آیا قطعی‌های این دو چت‌بات به‌ یکدیگر ارتباط دارد یا خیر. برخی از کارشناسان معتقدند که این قطعی‌ها می‌تواند ناشی از یک حمله‌ی هماهنگ علیه شرکت‌های هوش مصنوعی باشد.

بیشتر بخوانید:

چگونه وارد chatgpt شویم

ابزارهای بسیار خوب در حوزه AI و چت بات‌ها

مدل زبانی GPT چیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا