اخبار تکنولوژی

سامسونگ گاوس: هوش مصنوعی مولد جدید سامسونگ برای گوشی‌های پرچمدار

سامسونگ گاوس: هوش مصنوعی مولد جدید سامسونگ برای گوشی‌های پرچمدار

بازار هوش مصنوعی در حال حاضر در وضعیت داغ قرار دارد و شرکت‌های مختلف به دنبال فعالیت در این حوزه هستند. به تازگی، شرکت سامسونگ به صورت عمومی مدل هوش مصنوعی خود به نام “سامسونگ گاوس” (Samsung Gauss) را معرفی کرده است. این مدل از زبانی، کدنویسی و بصری پشتیبانی می‌کند.

سامسونگ برای نام‌گذاری این مدل از نام ریاضی‌دان مشهور “کارل فریدریش گاوس” استفاده کرده است؛ ریاضی‌دانی که به خاطر پایه‌گذاری “توزیع نرمال” شناخته می‌شود.

سامسونگ اعلام کرده که مدل هوش مصنوعی سامسونگ گاوس توسط تیم تحقیقاتی “سامسونگ ریسرچ” توسعه یافته و اکنون توسط کارمندان برای افزایش بهره‌وری به کار گرفته می‌شود و در آینده به محصولات مختلف این شرکت اضافه خواهد شد.

سامسونگ گاوس شامل نسخه‌های مختلفی از مدل‌های زبانی، کدنویسی و تصویری است، به شرح زیر:

1. Samsung Gauss Language: یک مدل مولد زبانی که در زمینه‌هایی مانند نوشتن ایمیل، خلاصه‌کردن اسناد و ترجمه به افراد کمک می‌کند. این مدل شامل چندین نسخه برای استفاده در فضای ابری و روی دستگاه‌های مختلف می‌شود.

2. Samsung Gauss Code: یک مدل کدنویسی به نام “code.ai” که برای توسعه نرم‌افزارهای شرکت‌ها توسعه یافته است. این مدل به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا کدنویسی را ساده‌تر انجام دهند و از طریق یک رابط کاربری تعاملی از عملکردهایی مانند توصیف کد یا تولید کد آزمایشی پشتیبانی می‌کند.

3. Samsung Gauss Image: این مدل امکان خلق و ویرایش تصاویر، از جمله تغییر سبک تصاویر را برای کاربران فراهم می‌کند. همچنین، این مدل قادر به افزایش رزولوشن تصاویر نیز می‌باشد.

سامسونگ بیان کرده که این مدل‌ها قادر به اجرا درون دستگاه‌ها برای حفاظت از اطلاعات خصوصی کاربران می‌باشند. انتظار می‌رود که هوش مصنوعی مولد سامسونگ گاوس در نسل بعدی از گوشی‌های پرچمدار سامسونگ، از جمله گوشی‌های سری گلکسی S24 مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پایگاه آموزشی و خبری درباره تکنولوژِی های جدید

هوش مصنوعی چیست

تکنولوژی هاي جديد دنيا

یادگیری ماشین (Machine Learning) چیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا